0

Ženy mají rády sexisty. Nový výzkum odhalil tajemné ženské touhy

Vidělo: 1494 lidí

Ženy více přitahují muži, kteří jsou sexisté, protože si myslí, že jsou ochotni je ochránit, zajistit je a zavázat se k vztahu, říkají vědci. Informuje o tom list DailyMail.

Muži, kteří jsou považováni za sexisty, mohou být atraktivnější. Přestože si ženy uvědomují, že tito muži je budou hlídat na každém kroku a mohou se s nimi cítit slabě, je pravděpodobné, že se budou chtít sejit s nimi než s muži, kteří si jich tolik nevšímají. A dokonce i ženy, které se považují za feministky, se chovají stejně, ukázaly studie britských a amerických vědců.

Vědci z univerzity v Kentu a státní univerzity v Iowě provedli pět testů, aby prozkoumali teorii, že ženy lákají muži, kteří mají sexistické postoje a považují je za rovnocenné, nebo jim nedávají zvláštní zacházení.

Výzkumníci Pelin Gul a Tom Kupfer říkají: „Ženy považují sexistické muže za atraktivní ne kvůli tomu, že si neuvědomují škodlivé účinky, ale právě proto."
To naznačuje, že žádoucí aspekty sexistického chování jsou dostačující k překonání vnímaných negativních účinků.

„Ženy schvalují sexistické postoje a chování, protože je považují za znamení toho, že muž je ochoten je chránit, zajistit a zavázat se k vztahu," říkají vědci.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.