0

Arturův еxcalibur? Norští diveři vylovili v jezeře 500letý meč

Vidělo: 1440 lidí

Meč, který je podle údajů odborníků 500 let starý, našli v největším norském jezeře Mjøsa. Informuje o tom list Oppland Arbeiderblad. Předpokládá se, že meč vlastnil nějaký mocný člověk přibližně v roce 1500 a mohl ho používat v bojích nebo pro useknutí hlav.

Meč v podivně dobrém pro svůj věk stavu nalezli potápěči Miro Baricic a Knut-Erik Gylder. Experti zdůrazňují, že by se tak dobře nezachoval, kdyby ležel ve slané vodě nebo na vzduchu, protože by rychleji podlehl erozi.

„Do dneška jsme nacházeli jen odpad. Miro, který našel meč, ihned pochopil, že je to meč," řekl NRK Gylder.


Po objevení potápěči meč odnesli ho do místního muzea. Ředitel muzea Arne Julsrud Berg uvedl, že na meči byly náznaky toho, že zbraň byla asi 500 let stará, místo, kde ji našli, může svědčit o tom, že byla na palubě lodi. „Podle jedné teorie tento meč mohl být bojovým. Obouruční meče jako tento se často používali ve válkách a bojích v Evropě v letech 1500," řekl Julsrud Berg.

Podle další teorie zbraň mohli používat pro popravy nebo pro vykonání ceremonií a také jako státní symbol.

Meč odvezli do Norského lidového muzea v Oslu, pak ho odvezou do Norského námořního muzea, které se také nachází v Oslu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.