0

Air New Zealand nabídla burger se syntetickým masem. Čelí teď vlně kritiky

Vidělo: 1372 lidí

Společnost Air New Zealand, která je národním leteckým dopravcem Nového Zélandu, nabídla během letu Los Angeles-Auckland cestujícím v obchodní třídě burger se syntetickým masem amerického výrobce Impossible food. Byla obviněna z podkopávání zájmů národní ekonomiky.

Syntetický burger vyvolal hněv u Winstona Peterse vykonávající funkci premiéra Nového Zélandu. Prohlásil, že je „kategoricky proti syntetickému hovězímu, a že letecká společnost musí používat je potraviny živočišného původu."

Člen novozélandského parlamentu Mark Peterson řekl, že vegetariánský burger je „existenciální hrozbou pro druhý největší zdroj exportních přírůstků země".

Dodal, že pokládá burger se syntetickým masem fackou pro místní trh živočišné výroby.

„Syntetické bílkoviny, které prosazují Air New Zealand, mají ve složení GMO. Není to nejlepší příklad pro naši zemi," prohlásil politik.

Poslanec Nathan Guy, který se zabývá zemědělstvím, napsal na Twitteru: „Jsem rozhořčen rozhodnutím Air New Zealand. Naše země vyrábí nejchutnější steaky na světě bez GMO a hormonů. Letecká společnost musí prosazovat náš národní produkt a přispívat k popularitě Nového Zélandu po celém světě."

Air New Zealand zveřejnila na svém webu prohlášení, ve kterém se uvádí, že společnost každoročně tratí miliony dolarů na nákup novozélandského masa, a syntetický burger nijak neohrožuje národní masní průmysl. Omlouvat se za „nabídku inovačních produktů svým klientům" se společnost nechystá.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.