0

Pánové, nosíte kravaty? Pozor na smrtelné nebezpečí

Vidělo: 1379 lidí

Specialisté z Univerzitní nemocnice v Šlesvicko-Holštýnsku (Německo) zjistili, že utahování kravaty zvyšuje riziko hypertenze a nedostatečné zásobování mozku kyslíkem. O novém nebezpečí informuje Science Alert.

Výzkumu se zúčastnilo 30 mužů, kteří podstoupili magnetickou rezonanci. Účastníci byli rozděleni na dvě skupiny, kdy si jedna z nich měla utáhnout kravatu tak, aby to bylo mírně nepohodlné. Druhá skupina byla kontrolní, kravaty neměla.

Pokus ukázal, že zásobování mozku kyslíkem u těch, kteří měli kravatu, se ve srovnání s kontrolní skupinou v průměru o 7,5 procent zhoršilo. Zároveň vědci nezaznamenali změny v průtoku krve v krčních žílách.

Vědci také uvedli, že u lidí s normálním tlakem snížení průtoku krve pravděpodobně nevyvolá žádné zdravotní problémy. U kuřáků, starších lidí a pacientů s hypertenzí by velké utahování kravaty mohlo vyvolat zvýšení tlaku, bolest hlavy, motání hlavy a také nevolnost, což je způsobeno nedostatečným zásobováním mozku kyslíkem.

 

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.