0

Odborníci hodnotili země s nejlevnějším opalováním

Vidělo: 1352 lidí

Vědci se rozhodli spočítat, kolik stojí průměrná hodina slunce v různých městech Evropy. Výsledky průzkumu publikoval portál Compare the Market, uvádí Express.

Odborníci analyzovali 25 oblíbených turistických destinací a zjistili, která evropská města mohou turistům poskytnout více slunce za menší peníze.

Pro analýzu dovolené po dobu jednoho týdne byla použita průměrná cena letenky pro čtyřčlennou rodinu, cena za nejlevnější z dostupných tříhvězdičkových hotelů a průměrný počet slunečných hodin za den za posledních 30 let.

Ukázalo se, že v letních měsících je nejvýhodnější opalovat se v Istanbulu (Turecko) a na řeckém ostrově Kréta. Hodina slunce v Istanbulu v červnu stojí asi 13 eur a asi 16 eur v srpnu. Hodina slunce na Krétě v červenci bude stát cestovatele asi 13 eur.

Také Rhodos se v prosinci stal nejlevnějším slunečným místem. Cena za sluneční hodiny během tohoto období činí 27 eur, což je o něco více než v Římě, Santorini a Barceloně.

Nejlevnější hodina slunce ze všech analyzovaných míst byla také na Krétě — v květnu 570 rublů. Nejdražší, pokud jde o průměrné roční náklady, byl Petrohrad — tam bude cena slunce stát 81 eur. Pak následuje Dublin (71 eur), Krakov (61 euro), Paříž (59 eur), Amsterdam (44 euro).

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.