0

Vědci našli pozitivní stránku stresu

Vidělo: 1264 lidí

Ve stresové situaci si člověk lépe osvojuje negativní informace. K takovému závěru dospěli vědci z University College London, informuje o tom Journal of Neuroscience.

Pokusu se účastnilo 35 lidí, kteří byli rozděleni na dvě skupiny. První skupina měla za půl minuty vyřešit šest matematických úloh a poté vystoupit s referátem na neznámé téma, druhá skupina zatím plnila lehká písemná cvičení.

Poté si účastníci výzkumu měli vzpomenout na těžké situace ze svého života a zhodnotit je. Ve výsledku bylo zjištěno, že stres působí na kritické myšlení. Klidní lidé si lépe osvojují pozitivní informace, zatímco lidé ve stresu si naopak pamatují negativní věci.

Druhá část pokusu probíhala v Coloradu za účasti 28 hasičů. Všem dobrovolníkům dali stejná zadání a nakonec vědci potvrdili své závěry.

Dříve vědci zjistili, že pravidelná konzumace celulózy může snížit vliv stresu na organismus.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.