0

Byla odhalena tajemství osobního života letušek

Letuška americké letecké společnosti United Airlines odhalila tajemství osobního života letušek padesátých a šedesátých let. Informuje o tom Express.

93letá Ethel Pattisonová prozradila, že posádce nebyl umožněn sňatek. Letušky musely zůstávat osamělé, zároveň mohly být vdovami nebo rozvedené. Bylo také zakázáno těhotenství a děti.

Nicméně některé letušky tajily manželství, aby neztratily práci. Kvůli tomu ženy měly dva telefony.

„Dívky porušovaly pravidla, protože byla zakázána svatba. Měly dva telefony (v té době nebyly žádné mobilní telefony). Takže, když jim volali z dispečerské služby, neexistovalo riziko odhalení," vysvětlila Pattisonová.

Kromě toho pro letušky platily standarty výšky. Limity byly nastaveny tak, aby žena mohla dosáhnout na vrchní poličku na palubě a zároveň se nedotýkala hlavou stropu.

„V té době by dámy, které se ucházely o práci letušky, musely mít výšku mezi 158 a 177 centimetry," prohlásila bývalá letuška.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.