0

Vědci promluvili o nebezpečí internetu a počítačových her

Vědci z amerického Národního zdravotnického ústavu dokončili dlouholetý výzkum, jehož výsledky hovoří o negativním dopadu moderních technologií.

Odborníci ze Spojených států realizovali průzkum, kterého se účastnilo celkem 4 400 dětí ve věku od 9 do 10 let. Tyto děti trávily spoustu času na svých telefonech a počítačích. Informoval o tom portál life.su.

Závěr daného průzkumu je vcelku jasný a zároveň není příliš radostný. Mozek dětí, které tráví velké množství času na počítači, hrají hry nebo jsou na internetu, se zpomaluje. Výsledky naznačují zejména to, že u těchto dětí dochází ke ztenčení mozkové kůry.

Toto ztenčení mozkové kůry svědčí o dočasném stárnutí dané oblasti mozku. Zároveň bylo zjištěno, že děti závislé na moderních zařízeních mají zvýšené množství dopaminu v krvi, tedy takzvaného hormonu štěstí. Pokud dochází ke zvyšování hladiny dopaminu v krvi, mohou se objevit nejen fyzické, ale také duševní poruchy.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.