0

Američanka zveřejnila, jak zpívá česky. Češi na to zareagovali

Amercká youtuberka Jana Kotysan zveřejnila video, na kterém zazpívala českou písničku Mám doma kočku od Pokáče. Čechy její výkon moc překvapil.

Jana Kotysan se narodila a bydlí v Los Angeles, její rodiče jsou Češi, proto se Jana začala učit česky.

Provedení písničky Mám doma kočku se uživatelům zalíbilo.

 „To je moje oblíbená česká písnička. A v tvém podání je to úžasný. Na to, že jsi z Ameriky, je to úžasný,” napsal jeden ze sledujících.

Dokonce uživatel pod jménem  Bernyah MUSIC napsal, že odeslal toto video autorovi písně Pokáčovi.

„Máš krásný hlas a nádherně zpíváš!“ napsal další uživatel.

Poslední dobou se videa českých písní pro Američany stala populární.

Třeba Američan z Fort Collins, z amerického státu Colorado, se také učí česky a svá videa zveřejňuje na YouTube. Dříve zazpíval hit známého českého zpěváka Xindla X – V blbým věku.

Také další známý český bloger s přezdívkou KamFIT, který žije v Americe a sdílí svůj život se svou americkou přítelkyní, zveřejnil video, kde jeho americká přítelkyně čte českou pohádku v češtině s názvem Lední medvídku.

Vždy je velmi zajímavé poslouchat, jak lidé z jiných zemí mluví v rodném jazyce dané země. Český jazyk patří do kategorie vzácných jazyků, mluví jím něco přes 10 milionů lidí, ale to nevadí a možná naopak přitahuje pozornost cizinců, aby si zvolili tento slovanský jazyk.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.