0

Na vnějším povrchu ISS mohou být mimozemské mikroorganismy

Vidělo: 1467 lidí

Během experimentu Test specialisté Roskosmosu zjistili, že na vnějším povrchu Mezinárodní vesmírné stanice může být materiál mimozemského původu.

Je to způsobeno výškou oběžné dráhy ISS. Prach a malé vesmírné objekty shoří v atmosféře Země ve výšce 80-100 km. Jestli i na nich jsou příznaky života, není možné zjistit. Výška oběžné dráhy ISS činí asi 400 km nad mořem.

„Dopadající na povrch ISS mikrometeority a kometový prach mohou obsahovat biogenní látky mimozemského původu v přirozené formě. Proto je povrch ISS unikátním lehce dostupným sběračem a držitelem kometových látek a možná i bio materiálu mimozemského původu," uvádí Roskosmos.

Uvádí se, že na povrchu stanice mohou být i pozemské mikroorganismy, které zůstávají na modulu po sestavení a vypravení na oběžnou dráhu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.