0

Vědci vysvětlili, jak hormony ovlivňují sexuální preference žen

Vidělo: 1542 lidí

Široce rozšířený názor o tom, že „fertilní dny“ žen přitahují největší počet mužů s maskulinními rysy tváře, nemusí být pravda, píše magazín Science.

K tomuto závěru dospěla skupina skotských a amerických vědců po experimentu s prototypy mužských tváří, které byly vytvořeny v počítači. Specialisté vzali 50 fotografií mladých mužů a na jejich základě vytvořili dva modely — mužský a ženský model. Následně poprosili 600 heterosexuálních žen ohodnotit jejich přitažlivost jak pro „milostný románek", tak i pro dlouhodobé vztahy. Od účastnic experimentu také vzali vzorky slin, aby zjistili úroveň pohlavních hormonů estradiolu a testosteronu.

Experiment ukázal, že hormonální pozadí nemá vliv na ženskou volbu. Vědci také našli důkazy pro předpoklad, že užívání antikoncepce vede k volbě partnera s více ženskými rysy.

Současně s tím vědci zdůrazňují, že ženy si skutečně častěji vybíraly mužnější partnery, hlavně, pokud se jednalo o kontakt na jednu noc. To je podle názoru specialistů spojeno nejen s tím, že maskulinní rysy tváře ukazují na genetickou hodnotu samce, ale s existujícím názorem o tom, že muži s podobnými charakteristikami mají menší sklony k hledání partnerky pro dlouhodobé vztahy.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.