0

Lékaři zjistili, čím babičky a dědečkové škodí svým vnukům

Vidělo: 1441 lidí

Babičky a dědečkové riskují zdraví svých vnuků a vnuček tím, že je překrmují a chrání je před fyzickou zátěží. K těmto závěrům došli specialisté Rady lékařských výzkumů univerzity v Glasgow. Výsledky jejich práce publikoval magazín PLOS One.

Poté, co prozkoumali 56 výzkumů na toto téma, došli experti k závěru, že přílišné starosti ze strany babiček a dědečků vedou k tomu, že vnuci začínají trpět nadváhou a vážnými nemocemi.

„I babičky i dědečkové se snaží co nejvíce postarat o své milované vnuky a dávají jim všemožné sladkosti. Dávají jim sušenky při náznaku hněvu a, podle výzkumu, v roli rodičů začínají děti příliš ochraňovat," říká Tem Fry z Fondu rozvoje dítěte.

Podle jeho slov se babičky a dědečkové příliš bojí, že se vnuci či vnučky ztratí na ulici, proto je často nechávají v „domácím vězení", čímž omezují jejich aktivitu.

Výzkum také ukázal, že mnoho starších lidí často v přítomnosti dětí kouří. „Pokud se pravidelně vedle dětí kouří nebo se jim často něco dává, tak to zvyšuje riziko onemocnění rakovinou v pozdějším věku," říká doktorka Stephanie Chambersová, která stála v čele výzkumu.

„Babičky i dědečkové chtějí jen to nejlepší pro své vnuky, takže čím více informací budou mít, tím pozitivnější roli budou moci hrát v životě svých vnuků, tím bude vše lepší," řekla ředitel dobročinné organizace Grandparents Plus Luci Peak.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.