0

Byla objevena ideální metoda výcviku psa

Vidělo: 1491 lidí

Britská nezisková organizace Guide Gogs sestavila program, který podle tvrzení odborníků pomůže ideálně vycvičit psa, aby mohl žít v lidském prostředí. Metoda byla popsána v článku zveřejněném v časopise Applied Animal Behaviour Science.

Jedním z hlavních úkolů cvičitele je seznámit svého domácího mazlíčka s co možná největším počtem lidí, povrchů a míst během prvních šesti týdnů života, vysvětlují odborníci.

Štěňata se rodí hluchými a slepými, proto první dva týdny výcviku musíte zasvětit dotykovým vjemům: pejsky je nutné hladit, objímat, kartáčovat měkkou štětinou a zabalovat do deky z měkké tkáně.

Mezi druhým a čtvrtým týdnem začíná aktivní fyzický rozvoj štěněte. Během tohoto období je nutné se procházet s pejskem po různém povrchu (např. po asfaltu). Spolu s tím si váš domácí mazlíček má zvykat na domácí spotřebiče.

V pátém a šestém týdnu je nutné seznámit štěně s co možná největším počtem lidí. Jak uvádějí věci, štěně by mělo být vystaveno mužům s plnovousem nebo knírem a lidem nosícím brýle, čepice nebo klobouky. Aby se zvíře nebálo neobvyklých událostí, odborníci doporučují, abychom před nimi rozevřeli deštník. Na této etapě psa rovněž dávali před zrcadlo, aby si zvykl na svůj vlastní odraz.

Podle vědců na konci experimentu štěňata bez problémů komunikovala s lidmi a k osmému měsíci byla mnohem pozornější, což je velmi důležité pro další výcvik.

 

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.