0

Čtení knih: stojí to za to dnes

Vidělo: 1501 lidí

Pokud čtěte knihu, získáváte úplně jiné zkušenosti a zážitky než při čtení článků a když se díváte na film, zdůrazňuje internetový portál Lifehacker.

Čtení učí psát

Mnozí lidé, kteří se chystají stát spisovateli, scenáristy, bloggery, a prostě ti, kdo chtějí správně a krásně komunikovat, se snaží co nejvíce psát, aby zlepšili svou zručnost. Zapomínají ale, že číst je také nezbytné. A čím častěji, tím samozřejmě lépe.

Americký spisovatel Stephen King doporučuje začínajícím autorům: stanete se spisovatelem, pokud budete jen číst a psát. Někteří s tímto názorem nesouhlasí. Na první pohled se může zdát, že budoucí scenárista nemá potřebu číst nudnou klasickou literaturu, když je snazší a rychlejší se podívat na film a učit se a to stačí.

Ovšem jak může ten, koho přitahuje tvůrčí činnost spisovatelů, opovrhovat čtením? Knihy zkušených autorů jsou nejlepší školou. Kde se ještě naučí správné struktuře dialogů a přesnému popisování obrazů, atmosféry a také virtuóznímu zacházení se slovy vůbec?

A kromě toho je zde důležité podtrhnout záznam literatury pro rozvoj verbálních schopností. Knihy přispívají k zvětšení slovní zásoby. Podle výrazné, bohaté a sladěné řeči ve vás lidé poznají inteligentní a chytrou osobu.

Čtení inspiruje

Milovnici čtení bez pochyby budou dokazovat jeho nutnost, ale můžeme pochopit důvody i těch lidí, kteří na to jednoduše nemají čas. Na jedné stráně v současném světě vysoké rychlosti a moderních internetových technologií je opravdu nákladné najít v sobě síly a přečíst velký článek, nemluvě o knize.

Na druhé straně, právě proto, že dnes je tak hodně různých informací, prostě potřebujeme moment klidu a ticha, bez smartphonů a sociálních sítí, jen čas na přemýšlení. V tento okamžik je kniha nejlepším prostředkem a zdrojem, odkud můžete brát sílu a inspiraci. S podivem se dozvíte, že důležité otázky, které vás znepokojují, byly popsány klasiky, a navíc — možná že s úlevou najděte také vhodnou odpověď a pomoc.

Mnozí našli útěchu a oporu v knihách. Co si myslíte vy? Pokládáte sebe za milovníka knih nebo spíše jejich odpůrce? Je možné, že jste prostě ještě nenašli svou správnou knihu. Nepřestávejte se snažit.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.