0

Vědci objevili souvislost mezi špatným spánkem a alkoholismem

Vidělo: 1485 lidí

Nedostatek spánku může vést u mladých lidí k alkoholismu. K tomuto závěru dospěli vědci z Yaleské univerzity. Jejich výzkum je uveřejněn v MedicalXpress.

Průzkumu se zúčastnilo 42 mladých lidí, kteří předtím holdovali alkoholu. Každý den během jednoho týdne měli zapsat do ankety množství vypitého alkoholu. Měli také na sobě monitory na měření délky spánku.

Bylo zjištěno, že krátký spánek a předčasné probuzení způsobuje pak větší touhu po alkoholu. Také ti, kdo si dávali velké množství alkoholických nápojů. usínali později, než ti, kdo pili málo anebo vůbec vedli střízlivý život.

Vědci z Kalifornské univerzity v Los Angeles ještě dříve zjistili, že nedostatek spánku zpomaluje mozkovou aktivitu, což vytváří základ pro kognitivní poruchy ve vnímání okolního světa, způsobuje dočasné mezery v paměti a problémy se zrakem.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.