0

Santa Klaus „odletěl“ na 62. světové turné

Zobrazeno: 1247

Silvestrovský kouzelník Santa Klaus se v neděli ráno vydal na svoji 62. cestu po světu, aby všem blahopřál k veselým Vánocům a doručil dárky každému dítěti na planetě, sdělilo Spojené velení PVO USA a Kanady (NORAD).

Santa Klaus odletěl ze svého sídla na Severním pólu spřežením z devíti sobů. Délka saní pohádkového hrdiny činí 75 cukrových tyčinek nebo 150 bonbónů, šířka 40 tyčinek nebo 80 bonbónů. Výška saní je rovněž měřena bonbóny: 55 cukrových tyčinek nebo 110 bonbónů, při vzletu váží sáně 75 tisíc cucavých bonbónů. Tento dopravní prostředek má nesnadný úkol: Santa váží asi 117 kg a náklad, s kterým má letět nad světem, váží desítky tun.

Tradičně má Santovo spřežení devět sobů, jejich palivem je seno, mrkev a ovesné vločky. Výprava byla důkladně připravena: Santa nakrmil soby, dal poslední pokyny elfům a osobně sledoval balení dárků. Cestu Santa Klause sledují američtí a kanadští vojáci. Vánoční výpravu může také sledovat každý zájemce na webu www.noradsanta.org.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.