0

Santa Klaus „odletěl“ na 62. světové turné

Vidělo: 1433 lidí

Silvestrovský kouzelník Santa Klaus se v neděli ráno vydal na svoji 62. cestu po světu, aby všem blahopřál k veselým Vánocům a doručil dárky každému dítěti na planetě, sdělilo Spojené velení PVO USA a Kanady (NORAD).

Santa Klaus odletěl ze svého sídla na Severním pólu spřežením z devíti sobů. Délka saní pohádkového hrdiny činí 75 cukrových tyčinek nebo 150 bonbónů, šířka 40 tyčinek nebo 80 bonbónů. Výška saní je rovněž měřena bonbóny: 55 cukrových tyčinek nebo 110 bonbónů, při vzletu váží sáně 75 tisíc cucavých bonbónů. Tento dopravní prostředek má nesnadný úkol: Santa váží asi 117 kg a náklad, s kterým má letět nad světem, váží desítky tun.

Tradičně má Santovo spřežení devět sobů, jejich palivem je seno, mrkev a ovesné vločky. Výprava byla důkladně připravena: Santa nakrmil soby, dal poslední pokyny elfům a osobně sledoval balení dárků. Cestu Santa Klause sledují američtí a kanadští vojáci. Vánoční výpravu může také sledovat každý zájemce na webu www.noradsanta.org.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.