0

7 pravidel zdravého způsobu života, která už dávno nefungují

Vidělo: 1493 lidí

Zdálo by se, že některé základy zdravého způsobu života se už usadily v naší paměti jako axiomy. A jakmile váha ukáže více, než jsme zvyklí vidět, v hlavě okamžitě vyskočí seznam pravidel, které nám určitě pomohou být zase v kondici: ráno běhat, jíst ve stejnou dobu, vyloučit sladké, pít mnoho vody. Ale funguje to tak ve skutečnosti?

AdMe.ru shromáždil 10 pravidel zdravého způsobu života, která by už dávno měla být poopravena.

7. Spát 8 hodin denně

Vědci z Americké akademie spánku dokázali, že člověku stačí k plnohodnotné práci organismu a energie během dne 7 hodin spánku. Právě za tuto dobu náš organismus stačí nabrat síly a obnovit se.

6. Ráno běhat

Běh je užitečný ráno i večer, tudíž jestliže ráno nemáte sílu, přání nebo čas, nenuťte se. Kromě toho před ranním během je třeba dát organismu čas k tomu, aby se probudil, potom je třeba se nasnídat, počkat 40 minut, aby se vstřebalo jídlo, a teprve potom cvičit. V opačném případě můžete kvůli prudkým pohybům omdlít, začne vás bolet hlava nebo se naruší srdeční rytmus.

5. Vyloučit sladkosti

Sladkosti potřebuje lidský organismus k plnohodnotné práci mozku, neboť je v něm glukóza. Právě proto nemáme zcela vylučovat sladké. Je lépe prostě omezit množství spotřebovaného cukru. Například kupujte přírodní jogurty, pijte čaj bez cukru a jezte sušené ovoce místo bonbónů.

4. Тrénovat do následné bolesti

„Jestliže vás příští ráno nic nebolí, špatně jste trénovali." Ve skutečnosti se následná bolest objevuje proto, že zatížení organismu bylo příliš vysoké. Kromě toho bolest ve svalech může být svědkem poškození svalové tkáně. V takových případech je třeba přerušit tréninky do úplného uzdravení.

3. Jíst vždy ve stejnou dobu

Jestliže nemáte hlad, není třeba jíst pouze proto, že hodinky tikají. Nejdůležitější pravidlo je jíst tehdy, když máte hlad. Váš organismus sám napoví nejlepší dobu k obědu. Co se týče množství, tak zde je lépe rozdělit denní objem na 5-6 porcí denně.

2. Čistit si zuby po každém jídle

Během dne člověk často jí něco kyselého: čaj s citronem, nakládanou zeleninu, zálivky do salátu a tak dále. Tyto kyseliny dokáží ničit zubní sklovinu. Jestliže si čistíme zuby po jídle, napomáháme tomuto procesu. Kromě toho příliš časté čištění zubů může způsobit problém s krvácením dásní. Proto se neřiďte podobnými inovacemi a čistěte si zuby jako dříve — ráno a večer.

1. Pít 2 litry vody denně

Množství vypité vody by mělo odpovídat vaší váze: 30 ml/kg. Je třeba také brát v úvahu počasí, vlhkost vzduchu a ztrátu vody při sportování.

Co se týče udržování rovnováhy vody v organismu, můžete kromě čisté vody pít čaj, kávu, džus a další tekutiny.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.