0

Ženy s výrazným make-upem. Mohou se stát vedoucími pracovníky?

Vidělo: 1503 lidí

Ženy, které dávají přednost „těžkému“ make-upu, jsou zřídka považovány za vůdčí osobnosti, zjistili vědci z Abertay University (Univerzity v Abertay).

Výzkum provedený doktorem Christopherem Watkinsem z katedry psychologie Abertay University ukázal, že množství make-upu, které žena nanáší na svůj obličej, má přímý vliv na to, jak budou přijímány její vůdčí schopnosti.

Účastníci výzkumu si měli prohlédnout sérii fotografií jedné a téže ženy s různými variantami líčení a bez nalíčení. Bylo zjištěno, ani muži ani ženy nepřijímají jako vůdčí osobnost ženu s velkým množstvím kosmetiky na obličeji.

„Tomuto výzkumu předcházela jiná práce v této oblasti, na základě jejíž výsledků bylo zjištěno, že máme sklon více si vážit žen s krásným obličejem. Nový experiment ukázal, že agresívní líčení má opačný účinek," řekl doktor Watkins.

Výzkum je uveřejněn v časopise Perception.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.