0

Ženy povyprávěly, jak ovlivňuje vztahy nízký příjem muže

Vidělo: 1607 lidí

Na sociálních sítích vyvolal bouřlivou diskuzi výzkum, podle kterého se ženy cítí znepokojeně, stydí se a cítí vinu, když vydělávají více, než jejich partner.

Jak ukazují výsledky výzkumu, v roce 2015 38 % Američanek vydělávaly více, než jejich manželé. Zároveň, podle údajů univerzity Chicaga, v rodinách, ve kterých žena ročně vydělává o pět tisíc dolarů více, než její manžel, existuje pak velké riziko rozvodu.

Autorka článku Ashley C. Fordová zdůraznila, že její výzkum z roku 2015 se stal zase aktuální. Nabídla svým sledujícím, aby obnovili výsledky a vyjádřili se v komentářích.

Ve výsledku vznikla mezi sledujícími ostrá debata o vlivu příjmů na vztahy. Někteří se domnívají, že by se měl vybírat partner s ohledem na úroveň příjmů.

 

„Vydělávám 14 dolarů za hodinu, ale nemám v plánu hledat vztahy s generální ředitelkou. Nejsem v této kategorii. Žena může vydělat víc, ale snažím se získat někoho v mé lize. Každý se chce cítit rovným," domnívá se uživatel Fletcher.

Avšak uživatelka se jménem Tsyana je opačného názoru: „Pokud peníze nebo jejich absence určuje vaši hodnotu jako člověka, máte problémy."

Ve svých komentářích se Američané přiznávali, že hodně žen v jejich okolí jsou přesvědčeny, že muž nesmí vydělávat méně. „Byla jsem bohatší, než většina mých přátel, a bylo to nepohodlné," píše obyvatelka Washingtonu s nickem The Give and Get.

„V dalších zemích jsem viděl, jak se mnozí muži cítili ponížení, pokud vydělávali méně peněz," svěřil se svým názorem uživatel Linas.

Většina účastníků diskuze se držela hmotných zásad, ale někteří připomněli, že peníze ve vztazích nejsou to hlavní.

 

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.