0

Vědci zjistili, kolik lidí je třeba k přesídlení na jinou planetu

Vidělo: 1695 lidí

Vědci z Univerzity ve Šrasburku podrobně prostudovali vzdálenosti do nejbližších exoplanet a došli k závěru, že vzhledem k rychlému vývoji technologií, raket, motorů a systému zajištění života kolonizovat nové světy mohou malé skupiny průzkumníků – maximálně 100 osob v každé skupině, uvádí Universe Today.

Vědci se zároveň domnívají, že do chvíle zahájení mezihvězdných letů bude muset lidstvo vyřešit několik hlavních úkolů: vytvoření supervýkonného kosmického motoru, spolehlivého systému „zimního spánku", jehož pomocí i padesát let trvající let na nejbližší exoplanetu Proxima Centauri b bude vypadat jako snadná procházka, a také univerzálních modulů, jejichž pomocí první kolonizátoři budou moci „vybudovat" na povrchu exoplanet první osady.

Nicméně vědci uznávají, že tato mise je spíše záležitost daleké budoucnosti.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.