0

Vědci našli prostředek pomáhající mnoho jíst a netloustnout

Vidělo: 1375 lidí

Látky používané v přípravcích k léčení glaukomu jsou schopné zabránit nabírání váhy dokonce i při jídelníčku s vysokým obsahem tuků, píše The Independent.

Vědci z Yaleovy univerzity v USA zjistili, že při odstranění určitých genů střevní buňky nepropouštějí tukové molekuly do organismu. Myši, které tyto geny neměly, osm týdnů jedly stravu s vysokým obsahem tuků a nepřibíraly na váze, zatímco jejich obyčejní příbuzní začali rychle tloustnout.

„Tuky odcházely z organismu s exkrementy, aniž by se dostaly do oběhového systému, protože myši prakticky nepřibíraly na váze, nehledě na stravu bohatou na tuky," vysvětlil Dr. Feng Zhang, jeden z autorů výzkumu.

Vědci našli skupinu přípravků s podobnými účinky a přitom už otestovaných na lidech. Používají se především k léčení glaukomu. Při zavádění do organismu myší také zastavily proces vstřebávání tuků ve střevě.

Podle názoru autorů výzkumu na základě těchto přípravků bude možné vytvořit nové prostředky k boji proti obezitě. Nicméně při používání lidmi mohou mít i negativní vedlejší účinky, spočívající v bránění vstřebávání živin, upozorňují vědci.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.