0

V Kanadě experti našli záhadnou jeskyni gigantických rozměrů

Vidělo: 1464 lidí

V Britské Kolumbii v Provincionálním parku Wells Gray byla objevena obří jeskyně. Nehledě na její velikost o ní odborníci dříve nevěděli.

Poprvé byla jeskyně ukázána z vrtulníku v dubnu letošního roku. Kvůli své zvláštní formě a rozměrům (délka vchodu je 100 metrů a šířka je 60 metrů) dostala jméno Sarlacc Pit — na počest stvoření z filmu Star Wars. Vědci zatím nemohou určit hloubku jeskyně, jelikož je jeskyně plná vody, ale naznačují, že to může být několik kilometrů.

Předpokládá se také, že jeskyně nebyla odhalena dřív kvůli tomu, že tato krajina v parku byla pokryta sněhem po dlouhou dobu a otevřela se až před 20 až 50 lety. Lokace jeskyni je také velmi vzdálená a obtížně dostupná.

Vědci se chystají zjistit, zda jsou údaje o této jeskyni v zápisech místních domorodých komunit. Zatím neexistují informace o tomto místě v žádném známém zdroji.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.