0

Česká vesnice v ráji? Přestěhujte se na ostrov Roatán v Karibiku!

Vidělo: 1262 lidí

Kouzelný ostrov s písečnými plážemi, malebnými zelenými kopci, krásnými útesy a jemným sluncem. To je Roatán. Na tomto rajském ostrově najdete i českou vesnici. No už víte, kam se vydáte v létě?

Jak uvádí portál aktuálne.cz, Roatán je ostrov v západním Karibiku, nachází se v malém souostroví nedaleko hranic zemí Honduras, Guatemala a Belize. Souostroví se nazývá "Bay Islands", tedy "Ostrovy zálivu" a tvoří jej tři ostrovy. Roatán je největší z nich.

Až do roku 1502 život na ostrově byl tichý a neuspěchaný, dokud na jeho pláž vstoupil samotný Christopher Columbus.

Ostrované byli zajati kolonisty ze Španělska a posláni na Kubu, kde měli pracovat na plantážích. Za méně než 30 let se ostrov stal zcela prázdný, místní nezůstali. O několik let později se Roatan stal základnou anglických pirátů.

Podle informací z aktualne.cz, asi před 10 lety českou vesnici začal budovat jeden Čech. Nyní je zde Čechů už 35 rodin nebo jednotlivců. Obyvatelé jsou běžní lidé z Čech a Moravy. Lidé různého věku a lidé mnoha profesí. Jsou zde řemeslníci, lékaři, právníci, ajťáci, dělníci.

No, a co vy? Chcete tam bydlet nebo aspoň strávit dovolenou?

Podívejte na nádherné záběry, které zveřejnil YouTube kanál Roatan cz a zasněte se o nezapomenutelném pobytu.


скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.