0

Norové se hrnuli na policii se zprávami o „útoku mimozemšťanů“

Vidělo: 1319 lidí

Noviny Vesteraalens Avis informovaly o tom, že norská policie tento víkend obdržela velké množství zpráv o tajemných světlech, které se v sobotu objevily na noční obloze.

Udivení místní obyvatelé policii hlásili, že na obloze vidí něco jako létající talíře, které se pohybují podivnými způsoby.

„Když se podivná světla a barevné rozšiřující se mraky objevily, nejprve jsem si to neuměl vysvětlit,“ uvedl Michael Teisner v popisu svého videa na YouTube. „Vypadalo to jako útok mimozemšťanů,“ dodal.

Později však policie lidem vysvětlila, že obrazce na obloze ve skutečnosti způsobilo vypuštění vědecké rakety z kosmického centra Andøya, které se nachází v severním Norsku.

Jednalo se konkrétně o dvě rakety, které byly součástí experimentu AZURE, jenž financuje NASA. Jeho úkolem je zkoumat tok částic v ionosféře.

Podle NASA měřily rakety AZURE hustotu a teplotu atmosféry, stejně jako rozmístění stopových prvků, jako je trimethylaluminum či směs barya a stroncia – kombinace, která při vystavení slunečnímu světlu ionizuje.

„Tyto směsi vytvářejí barevné mraky, které umožňují výzkumníkům sledovat tok neutrálních a nabitých částic,“ vysvětluje NASA.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.