0

Katedrála Notre-Dame v plamenech: snímky z tragického dne

Vidělo: 1875 lidí

Gotická katedrála je symbolem Paříže, navštěvovaly ji miliony lidí ročně.

Legendární historickou katedrálu Notre-Dame, která je obklopená láskou Pařížanů, jenž vystupuje v řadě románů, v pondělní večer postihl obrovský požár. Smutná událost zasáhla srdce lidí z celého světa.

Včera 15. dubna 2019 v srdci Francii vypukl rozsáhlý požár. Tisíce lidí se shromáždily na mostech přes pařížskou řeku Seinu. Pařížané a turisté v slzách sledovali požár katedrály Notre-Dame, známou také jako Chrám Matky Boží.

S rozsáhlým požárem hasiči bojovali několik hodin. Použití hasicích vrtulníků muselo být zrušeno, protože struktura katedrály nedovolila použití velkého množství vody.

V důsledku požáru se zhroutila věž katedrály, hodiny, část střechy a hořela nosná konstrukce. Rozpad fasády a dvou věží byl vyloučen. Je známo, že trnová koruna a tunika svatého Ludvíka jsou v pořádku. Některé obrazy se také podařilo zachránit.

Hlavní nosná konstrukce Notre-Dame v Paříži byla zachráněna. Po sedmi hodinách boje s plamenem byl oheň lokalizován a následně zcela uhašen. Na akci se podílelo asi 400 hasičů.

Příčina požáru stále zůstává nejasná. Francouzská média spekulují, že požár mohl vzniknout v souvislosti s rekonstrukcí katedrály.

Katedrála Notre-Dame v plamenech: snímky z tragického dne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.