0

Chování dánské tlumočnice znakového jazyka během výkonu české kapely na Eurovizi vás pobaví

18. května proběhl 64. ročník mezinárodní hudební soutěže Eurovision Song Contest 2019. Ve finále v Tel Avivu vyhrál zpěvák z Nizozemska Duncan Lawrence. Česká kapela Lake Malawi s písní Friend of a Friend obsadila 11. místo.

Finále Eurovize 2019 proběhlo v sobotu v Tel Avivu. O titul vítěze soutěže bojovali zástupci 26 zemí.

V některých zemích se sluchovým postižením byli ve studiích přítomni tlumočníci znakového jazyka, kteří tlumočili slova písně. Na portálu reddit.com zveřejnili video, jak dánská tlumočnice znakového jazyka překládá píseň kapely Lake Malawi a zároveň tančí, usmívá se a dělá grimasy.

Dutch sign language interpretation of the Czech 2019 Eurovision entry Friend of a Friend by Lake Malawi from r/czech

Ale nejen toto vtipné tlumočení může vyvolat úsměv.

Švédský tlumočník znakového jazyka Tommy Crang se stal skutečnou senzací v roce 2015 poté, co pro neslyšící „zpíval” písně švédské kvalifikace Eurovize. Výklad písní na jednom z místních kanálů byl jiskřivým tancem. Záznamy se rychle staly hity sociálních sítí a získaly miliony zhlédnutí.

Chceme vám nabídnout, abyste se podívali na tato zábavná videa a ocenili, jak snadno a s humorem svět neslyšících bere tuto soutěž.

Eurovize je mezinárodní soutěž popových písní, která se koná od roku 1956 mezi členskými zeměmi Evropské vysílací unie (EVU; založena v roce 1950). Eurovize je jednou z nejoblíbenějších nesportovních televizních událostí na světě, která má ročně asi 180 milionů diváků.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.