0

Theresa Mayová brečí. Se slzami v očích oznámila, že rezignuje

Britská premiérka oznámila, že opustí post prezidentky Konzervativní strany 7. června a po zvolení nového lídra odejde z postu předsedkyně vlády.

Britská premiérka Theresa Mayová v pátek 24. května oznámila svou rezignaci. Z postu prezidentky Konzervativní strany odstoupí 7. června.  Toto rozhodnutí udělala pod nátlakem kolegů, kteří nejsou spokojeni s obnovenou dohodou s EU o brexitu.

Odstoupení z funkce prezidentky strany znamená i rezignaci z funkce předsedkyně britské vlády.

Proces voleb nového lídra oficiálně začne po 7. červnu, i když v současnosti hlavní kandidát na post premiéra – bývalý ministr zahraničí Boris Johnson – už informoval o plánech na svoji kandidaturu. O této možnosti přemýšlí i bývalá vůdkyně dolní sněmovny Spojeného království Andrea Leadsomová. Mezi potenciální kandidáty jsou zařazovány i ministr zahraničí Jeremy Hunt a ministr vnitra Sajid Javid.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.