0

Šokující video. Masový masakr v brazilských věznicích

Počet lidí zabitých od 26. května do 27. května ve věznicích Manaus (stát Amazonas) dosáhl 55 lidí, uvádí BBC (podle posledních údajů zemřelo již 57 lidí).

Většina mrtvých (42 lidí) byla uškrcena ve svých celách. Podle předběžných údajů je masakr výsledkem konfliktu mezi kriminálními frakcemi První metropolitní tým a Rodina severu. Seveřané považují Amazonii za jejich sféru vlivu a snaží se, aby se tam nedostal První metropolitní tým, který byl založen a má základnu v São Paulo.

K masakru došlo během návštěvy příbuzných, čímž bylo porušeno nepsané vězeňské pravidlo - „nezabíjet za přítomnosti rodičů“, takže někteří z mrtvých byli posláni na ten svět přímo před svými manželkami, otci a matkami.

20 % těch, kteří byli zabiti (11 lidí), nebylo odsouzeno, ale bylo ve vazbě a čekalo na soudní proces (procento osvobození v Brazílii je asi 40 %).

Známý soudce a obránce vězňů z Manausu Luis Carlos Valois na svém Twitteru uvedl, že jeden z těch zabitých byl zatčen za pouhých několik dávek marihuany a ani se nedostal k soudu.

Vězení, kde k masakru došlo, byla již na titulních stránkách světových médií v roce 2017, kdy bylo v důsledku konfliktu (na Silvestra 2016–2017) stejných zločineckých skupin zabito a rozčleněno více než 60 lidí. Tím lze nyní věznice (Compaj a IPAT) považovat za nejkrvavější věznice na planetě.

Guvernér státu Amazonas prohlásil, že zabíjení bylo prakticky nemožné zabránit.

Brazilský prezident Jair Bolsonaro prohlásil, že je znepokojen novým masakrem ve věznicích Manausu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.