0

Rozzuření migranti zmařili předvolební vystoupení nacionalistického politika v Dánsku

Vidělo: 1403 lidí

Agresivně naladěný dav migrantů neumožnil radikálně pravicovému politikovi provést svou předvolební kampaň v největším dánském ghettu. Z obav o zdraví poslance ho policisté nepustili z auta. Ten počínání strážců zákona označil za skandální.

Kontroverzní dánský poslanec Rasmus Paludan, který stojí v čele protiislámské strany Stram Kurs, se minulý čtvrtek pokusil v rámci své předvolební kampaně navštívit jednu z tzv. problémových oblastí ve třetím největším dánském městě Odense. Čekal ho tam však rozzuřený dav migrantů a na místě museli zasahovat těžkooděnci.

Podle prohlášení strany Stram Kurs agresivní migranti „byli v amoku“. Policie později potvrdila, že se situace na předměstí Vollsmose, které je v zemi označováno za největší dánské ghetto, vymkla kontrole.

„Snažil jsem se dostat z auta, ale muži se zbraněmi jsou prostě silnější než já, takže jsem neuspěl,“ uvedl Paludan po incidentu.

Počínání policie přitom na Twitteru označil za skandální. Podle něj mu zabránila v jeho demokratickém právu provádět volební kampaň. Dodal, že předměstí hodlá navštívit znovu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.