0

Dokonalý styl a hollywoodský šik: legendární filmové obrazy žen

Vidělo: 1539 lidí

V 90. letech se díky kultovnímu filmu Pulp Fiction režiséra Quentina Tarantina staly módní čtvercový výstřih s ofinou, bílá košile oversize a černé kapri. Styl postavy Mia Wallaceové je kombinací klasické a lajdácké sexuality.

Kino a móda jsou nerozlučně spjaty a neustále se navzájem ovlivňují. Odkud pochází stylový obraz, který se stal legendou: Z obalu módního časopisu nebo z oblíbeného filmu?

Okouzlující Audrey Hepburnová jako Holly Golightlyová proslavila nejen značku luxusních špěrku Tiffany, ale také udělala ikonický obraz v černých šatech s dlouhými rukavicemi a vysokým účesem. Oblíbená blondýnka Alfreda Hitchcocka Grace Kellyová přišla do módní historie s dokonalým oblečením z filmu Chyťte zloděje, který byl mimochodem nominován na Oscara za nejlepší kostýmový design.

Návrhář Walter Plunkett pro film Jih proti Severu (1939) šil více než pět tisíc originálních kostýmů, ale většina diváků si zapamatovala šaty hlavní postavy Scarlett O'Harové v roli Vivien Leighové. Těžké látky, korzety, množství krajek a volánků navždy jsou vzpomínkou na nádherný obraz Scarlett v encyklopedii módy té doby.


 

Černé šaty pro Holly Golightly z filmu Snídaně u Tiffanyho (1961) vytvořil módní návrhář Hubert de Givenchy. Tento obraz se stal nejen legendárním, ale možná i nejmódnějším ve filmové historii.


 

Známé bílé šaty ihned udělali z Marilyn Monroe ikonu stylu a sex symbol. Zajímavý fakt: hrdinka filmu Slaměný vdovec nemá ani jméno, v titulcích je uvedeno jen Dívka.


Pro hlavní postavu filmu Kráska dne (1967) od režísera Louise Buñuela vytvořil celou sbírku obrazů sám Yves Saint-Laurent. Elegantní sako, konzervativní sukně či školní černé šaty s límečky dokonale zdůrazňují eklektický charakter hlavní postavy. Její obraz je jedním nejstylovějších ve filmové historii.

 


Zcela bílý obraz, v němž hrdinka Sharon Stoneové přichází k výslechu a svádí detektiva, se stal kultovým ihned po vydání filmu Základní instinkt (1992). Půvabná sexualita a vytříbená klasika jí poskytly místo v seznamu nejelegantnějších filmových postav.

 


Lolita se už dávno přestěhovala z knižních stránek na obálky módních časopisů. Školní minisukně, koketní topy a účesy s copánky hrdinky Dominique Swainové vytvořily živý a nezapomenutelný obraz.

 


Hitchcockůvy thriller Chyťte zloděje si diváci zapamatovali nejen kvůli detektivnímu příběhu, ale i večerním šatům hrdinky Grace Kellyové. Film byl nominován na Oscara za nejlepší kostýmní návrh a Grace dostala titul jedné z nejelegantnějších krásek světa.

 


Televizní seriál Sex ve městě je nekonečný módní časopis, na jehož obálce je vždy hrdinka Sarah Jessicy Parkerové - shopaholička Carrie Bradshawová. V každém díle se žena objeví v šatech od slavných návrhářů. Díky stylovým obrazům Carrie se Parkerová stala ikonou stylu.

 


Pretty Woman je popelka pro dospělé. Hrdinka Julie Robertsové se z hrubé dívky promění na vybranou dámu z vysoké společnosti. V tom jí pomáhá talentovaná kostýmní výtvarnice Marilyn Vanceová. To právě ona oblékla Vivian do slavných šatů s puntíky a osudnou červenou.

 


Snad nejelegantnější dívkou Jamese Bonda je hrdinka, kterou hraje Eva Greenová. Dlouhé fialové šaty od Versaceho přeměnili obyčejnou účetní na nádhernou ženu, od které není možné odvrátit očí. Snímek z filmu Casino Royale.

 

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.