0

Objevilo se video vzplanutí lodi plující do Benátek, na které bylo více než 600 lidí

V sobotu 28. září vypukl požár v nákladním prostoru přívozu Olympic Champion, který sledoval do Benátek z řeckého přístavu Igumenica.

Podle řeckých médií bylo na palubě 75 členů posádky a 538 cestujících a 239 aut. Cestující bezpečně opustili trajekt v přístavu Igumenica v severozápadním Řecku, odkud odplula loď, ale brzy byli nuceni se vrátit pro případ nouze.  Na lodi vypukl oheň téměř okamžitě po opuštění přístavu. Plavidlo mířilo do Benátek, ale vrátilo se na řecké pobřeží, aby bylo možné uhasit oheň a evakuovat lidi.

Podle předběžných údajů byli v důsledku incidentu zraněni tři lidé, kteří se přiotrávili. Dostali nezbytnou lékařskou péči, jsou mimo ohrožení života.

Podle informací začal oheň v garáži nacházející se ve čtvrtém patře trajektu a posádka ho uhasila sama. Hasicí systémy fungovaly automaticky, takže požár byl zvládnut. K odstranění požáru byly pohotovostní služby zapojeny nejen ve městě Igumenica, ale také sousedních prefektur Preveza, Arta a Ioánnina.

Loď s výtlakem 32 000 tun, která může pojmout více než 1800 cestujících, odplula z města Igumenica do Benátek.

Zatím není jasné, co incident způsobilo. Policie nehodu vyšetřuje.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.