0

Protesty v Bolívii, Chile a na Ukrajině. Čím dalším se nám minulý týden vryl do paměti?

Modelky ukazující svá tetování během Mezinárodní konference o tetování v Bruselu. V Belgii dne 9. listopadu 2019.

Letošní listopad je na mnoha místech naší planety extrémně mírný a teplý. Nicméně, minulý týden se nám vryl do paměti takovými žhavými událostmi, jako byly masové protesty v Chile, Bolívii, na Ukrajině, v Pákistánu a Libanonu.

V sousedním Německu mezitím oslavili začátek tradičního karnevalu v Kolíně nad Rýnem a 30. výročí pádu berlínské zdi. Poláci dne 11. listopadu oslavovali zase Den nezávislosti. Varšavou minulou neděli pochodovalo 200 tisíc lidí.

V uplynulém týdnu se rovněž odehrála řada sportovních a zábavných akcí a dalších událostí. Podívejte se ve fotogalerii Gloobalu na ty nejvýraznější snímky z minulého týdne a dozvíte se o světě zase něco víc.

Obyvatelé Berlína u neporušené části zdi, na níž je nakreslen Leonid Brežněv, jak líbá Erika Honeckera. Malbu vytvořil umělec Dmitrij Vrubel, který tento „bratrský polibek“ doplnil o slogan: „Můj Bože, pomoz mi přežít tuto smrtící lásku.“

 


Účastníci pochodu u příležitosti Dne nezávislosti Polska na ulici ve Varšavě.

 


Pes v troskách domu po zemětřesení ve městě Le Tail v jihovýchodní Francii.

 


Příznivci bývalého prezidenta Eva Moralese se snaží vstoupit do kongresového prostoru v La Paz v Bolívii. Úterý 12. listopadu 2019.

 


Protestující během demonstrace proti chilské vládě v Santiagu. V Chile dne 11. listopadu 2019.

 


Mladé ženy v kostýmech slaví před kolínskou katedrálou začátek karnevalové sezóny. Dne 11. listopadu 2019 v Kolíně nad Rýnem.

 


Rakev s mrtvým prasetem na akci zemědělců. Lidé se účastní shromáždění proti pozemkové reformě před budovou parlamentu v Kyjevě. Na Ukrajině dne 13. listopadu 2019.

 


Lidé oslavující začátek karnevalové sezóny v ulicích Kolína nad Rýnem v Německu. V pondělí 11. listopadu 2019.

 


Nepokoje ve střední části města Hongkong v Číně dne 11. listopadu 2019.

 


Žena a její 18měsíční dcera se dívají na to, jak z keřů poblíž Nana Glen v Austrálii stoupá hustý kouř. Dne 12. listopadu 2019.

 


Muž spí v autě poblíž hořících pneumatik, které zabarikádovaly dálnici během probíhajících protivládních protestů v Nahr El Kalb. V Libanonu dne 13. listopadu 2019.

 


Tanečníci Moulin Rouge před zápasem v rugby na stadionu Jean-Bouin v Paříži.

 


Portrét švédské klimatické aktivistky Grety Thunbergové na stěně jednoho z domů v San Franciscu, Kalifornie.

 


 

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.