0

Od Thajska do Kalifornie. Jak se ve světě připravují na vánoční kouzlo

Vánoční strom v Soulu u budovy Seoul City Hall Plaza, Jižní Korea.

A už se blíží vánoční svátky. Na ulicích se rozsvěcí barevná světýlka. Lidé začínají myslet na dárky pro své blízké. Přinášíme vám přehled vánočních pražských trhů. Podívejte se, jak se na Vánoce začali připravovat v různých zemích planety.

Od příští neděle 1. prosince začíná Advent 2019, který startuje tzv. železnou nedělí. To znamená, že druhá neděle adventní (bronzová) bude 8. prosince 2019, třetí neděle adventní (stříbrná) nastane 15. prosince a čtvrtá neděle adventní (zlatá) bude 22. prosince.

Vánoční trhy v Praze 2019

Okouzlující dřevěné domky, tradiční vánoční zboží, pochoutky, ručně dělané předměty řemeslné výroby nebo kořeněné svařené víno či divadelní představení a koncerty.

Vánoční atmosféru si můžeme užít už od 20. listopadu. Vánoční trhy v Praze na Náměstí Míru jsou pro návštěvníky otevřené každý den od 20.11 do 24.12 od 10.00 do 19.00.

Další kouzlo se začne odehrávat na Náměstí Republiky. Vánoční trhy u Obecního domu jsou otevřeny každý den od soboty 23.11 do 24.12 od 10.00 do 19.00.

Od pondělka 30. listopadu se otevřou zbývající vánoční trhy na Staroměstském náměstí, Václavském náměstí a Pražském hradě. Po celou dobu trhů na Staroměstském náměstí bude probíhat program na velkém pódiu, na kterém se proběhnou divadelní představení, koncerty, vystoupení dětských a folklórní souborů. Děti se mohou těšit na betlém, ukázky tradičních lidových řemesel, mini zoo, dílny, mikulášský nebo silvestrovský program.

Pestrobarevné zvířecí postavy na výstavě Ocean en voie d'illumination v Paříži, 15. listopadu 2019.

 


Návštěvníci Královské botanické zahrady zdobené na Vánoce v Madridu.

 


Pracovníci zdobí budovu na tradičním vánočním trhu ve Štrasburku.

 


Lidé se fotografují s vánočními ozdobami před nákupním centrem v Bangkoku. Thajsko.

 


Výzdoba ruského obchodního domu Gostinyj dvor na Něvském prospektu v Petrohradě.

 


Návštěvníci Královské botanické zahrady v Kew, Velká Británie.

 


Světelná show v Královské botanické zahradě v Kew, Velká Británie.

 


Perníkové město, tradičně postavené jako každý rok před Vánoci ve měste Bergen v Norsku

 


Každoroční osvětlení a show vánočních stromků v Glendale v Los Angeles ve Spojených státech amerických.

 


Vánoční výzdoba v Královské botanické zahradě v Madridu.

 


Vánoční výzdoba v berlínské botanické zahradě.

 


Návštěvníci chodí pod světelnou instalací během oficiálního otevření Vánoční zahrady v parku Pillnitz (Zámek a park Pillnitz) nedaleko Drážďan, východní Německo.

 

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.