0

Bylo uveřejněno video přistání kosmické lodi Starliner

NASA uveřejnila videozáznam přistání kosmické lodi Starliner společnosti Boeing v Novém Mexiku. Starliner dokončil svůj první zkušební let v bezpilotním režimu.

Start se konal 20. prosince na mysu Canaveral na Floridě. Na plánovanou suborbitální trajektorii dopravila Starliner raketa Atlas-5. Kvůli chybě v době letu loď opožděně provedla manévr k dopravení na oběžnou dráhu, což znemožnilo přistání na ISS.
Bylo přijato rozhodnutí vrátit kosmickou loď na Zemi 22. prosince.

V NASA prohlásili, že nehledě na to, že se nepodařilo dosáhnout hlavního cíle letu, podařilo se otestovat navigační systém lodě a stykovací mechanismus.

V roce 2011, po dokončení práce opakovaně použitelného pilotovaného dopravního systému Space Shuttle, ztratily Spojené státy možnost samostatně provádět pilotované lety. Astronauty NASA dopravují na ISS ruské kosmické lodě Sojuz. Od roku 2014 společnosti Boeing a SpaceX vyvíjejí náhradu Space Shuttle, ale uvedení do provozu jimi vytvořených kosmických lodí Starliner a Crew Dragon bylo několikrát zpožděno.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.