0

Nejdivnější žralok skřet z doby křídy a stále existuje! Ohromuje zobákovitým výrůstkem a dlouhými čelistmi

Žralok šotek, který je také známý jako žralok skřet, je velmi vzácný druh žraloka, který žije pouze v hlubokém moři.

Na YouTubu se objevilo působivé video vzácného druhu žraloka. V popisu autor videa uvádí, že žralok šotek je nejdivnější žralok, co kdy viděl.

„Jeho rodokmen sahá zpět 125 milionů let před konec křídy a stále v 21. století žije. To je fascinující,“ uvádí autor.

Pak pokračuje v popisu svých myšlenek ohledně žraloka. Tvrdí, že žralok šotek je důkazem toho, že země v tuto dobu měla studenokrevné predátory. Skutečnost, že můžete fyzicky vidět toto monstrum osobně, znamená, že pokud jsme měli nějaké pochybnosti ohledně existence mořských „monster“, jako jsou tylosaurus, kronosaurus, liopleurodon, megalodon, tak nejistoty by měly být pryč.

Žralok šotek

Žralok šotek má na hlavě výrazný „bodec“, má bílou nebo šedou barvy a částečně průhlednou kůži. Žraloci žijí v hloubkách 270–960 metrů u mořského dna. Maximální délka činí 3,85 metru a váží přes 160 kg.

Chodící žralok

V Indonésii na pobřeží ostrovů Raja Ampat byl natočen jeden z netypických druhů žraloků – chodící žralok.

Souostroví Raja Ampat je součástí Korálového trojúhelníku, který se vyznačuje nejbohatší mořskou biodiverzitou na Zemi.

Právě zde byl nalezen a natočen na video jeden z unikátních druhů žraloků.

Chodící žraloci nejčastěji žijí v západní části Atlantského oceánu u pobřeží Hondurasu, Nikaragui a Kolumbie na vnější hraně kontinentálního šelfu a v horní části kontinentálního svahu v hloubce do 190 – 410 metrů. Maximální velikost podobných žraloků je 34 cm.

Tento druh žraloků byl objeven v roce 2006 vědci z Indonésie a má vědecký název Hemiscyllium halmahera. Žraloci se pohybují po dně pomocí ploutví.

Tito žraloci se živí jen malými rybami nebo korýši, jsou pro lidi naprosto bezpeční. Ekologové poukazují na to, že objev by mohl upoutat pozornost veřejnosti k tomu, jak je rozmanitá populace žraloků, že většina z nich je pro člověka nebezpečná.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.