0

Pod děsivou pohrůžkou. U rybářské lodě vyplavala půlka těla obrovského žraloka

Děsivá situace nastala během lovu tarponů pod mostem Long Key poblíž Duck Key na americké Floridě.

Po 20 minutách boje s tarponem se objevila hlava čtyřmetrového žraloka a zaútočila na tarpona. 

V popisu k videu na YouTubu rybáři uvádí, že se snažili ochránit tarpona tím, že ho pustili a začali dělat hluk a bubliny, aby zmátli žraloka a tarpon se mohl ukrýt.

Po rychlé pauze se žralok vrátil a začal agresivně kroužit kolem lodi. Po pěti úderech žralok vyhrál a vyplul s tarponem v puse. O chvíli později se půlka těla obrovského žraloka objevila nad vodou vedle lodě.

Bitka žraloka lidožravého a posádky rybářské lodi

Velmi vzácný velký žralok bílý byl 1. ledna chycen rybářskou lodí ve Fort Lauderdale.

Velcí bílí žraloci jsou extrémně vzácní.  Mezi 60-70 rybářskými loděmi, které se ve Fort Lauderdale na Floridě denně vydávají na lov,  jsou jen dvě, které někdy chytily velkého bílého žraloka.

Tento velký bílý žralok byl čtyři metry dlouhý a vážil přes 300 kg. Žralok bojoval velmi tvrdě, aby rybářům unikl.

Velký žralok bílý

Velký žralok bílý nebo žralok lidožravý je jednou z největších dravých ryb na planetě. Žraloci tohoto druhu v průměru dosahují délky 4,6-4,8 m. Žraloci bílí se vyskytují ve vodách všech oceánů kromě Severního ledového oceánu. Jsou považováni za nejnebezpečnější druh žraloků pro člověka.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.