0

„Je to obrovské množství palebné síly.“ USA odhalily svou nejlepší letadlovou loď

Letadlová loď Theodore Roosevelt typu Nimitz je lépe chráněná před hrozbami nepřítele než jiné americké lodě, píše deník Popular Mechanics.

„Theodore Roosevelt je pravděpodobně nejlépe chráněná letadlová loď v historii,“ uvedl americký deník.

Deník upozornil na video letecké úderné skupiny v Tichém oceánu vedené Theodorem Rooseveltem. Záznam byl zveřejněn na YouTube kanálu amerického námořnictva.
Časopis uvedl, že Theodore Roosevelt doprovázejí pět raketových torpédoborců typu Arleigh Burke, jeden raketový křižník typu Ticonderoga a jedna ponorka.


„Křižník je hlavním doprovodem, který koordinuje ochranu letadlové lodi, zejména před leteckými hrozbami. Někde v blízkosti je jaderná ponorka, která chrání zbytek úderné skupiny před podmořskými hrozbami,“ uvádí autor publikace.

Dodává také, že celkem Theodore Roosevelt má 44 stíhaček a 590 startovacích šachet schopných odpálit jednu nebo více raket.

„Je to obrovské množství palebné síly rovnající se síle malé země,“ píše vydání.

USA ohodnotily budoucí ruský bezpilotní bombardér

Pozornost časopisu Millitary Watch upoutal projekt ruského podzvukového strategického bezpilotního bombardéru. Informace o něm nedávno uveřejnil velitel dálkového letectva ruských vzdušných sil, generálporučík Sergej Kobylaš.
Letadlo má být uvedeno do provozu paralelně s Tu-160M2 a PAK DA.
Bude dostatečně univerzální k tomu, aby „řešilo všechny úkoly, s nimiž se setkává dálkové letectvo“.
Konstrukce letadla bude nejspíše vytvořena podle schématu „létajícího křídla“. Zároveň bude schopno integrovat technologie stealth bombardéru PAK DA.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.