0

Crossover, pick-up a žádné majáčky: neobvyklá auta prezidentů

Vidělo: 11 554 lidí

Prozatím nový americký prezident Donald Trump jezdí ve stejné limuzíně co Obama – v 6,5litrovém Cadillacu One zvaným Zvíře, jenž je vybaven vlastním zdrojem kyslíku a krevní transfuzí.

Český prezident upřednostňuje cestovat na skromné Škodě Superb bez majáčku, zatímco sultán Bruneje na dvacetiletém tereňáku Bentley za 3 miliony liber.

Dozvědět se více o dalších neobvyklých autech politiků můžete v naší fotogalerii Gloobal.

 

Uruguayští prezidenti jsou nadšenci veteránů. Předposlední hlava státu jezdila na Volkswagenu Beetle z roku 1987, zatímco podruhé zvolený Tabaré Vázquez na svou inauguraci dorazil v dodávce Fordson 1951.

 

V garáži ruského prezidenta Vladimira Putina je jedenáct limuzín Mercedes-Benz S600 Pullman.

 

Konstrukce limuzíny Hong QI HQE (Rudý prapor) čínského prezidenta Si Ťin-pchinga je státním tajemstvím.

 

Rolls-Royce Phantom VI byl posledním vozem automobilky se samostatně zavěšenými koly a pružinami. Jezdili na něm poslední šáh Íránu Muhammad Rezá Pahlaví, Charles, princ z Walesu, Kate Middletonová a další osobnosti.

 

Mercedes-Benz 4 z roku 1939 bývalého španělského krále Juana Carlose I. dříve patřil generálu Franciscu Francovi, který ho dostal jako dárek od Hitlera.

 

Ford Galaxie 500 XL 1970 darovaný Alžbětou II. vozil prakticky všechny hlavy státu Chile včetně Augusta Pinocheta.

 

Speciálně pro japonského císaře byla vytvořena limuzína Toyota Century Royal se záclonami z rýžového papíru na oknech a s exkluzivním designem stropu.

 

Automobilka Škoda darovala Zemanovi 3,6litrovou verzi Škoda Superb v maximální výbavě. Pro zmínku, na rozdíl od mnoha jiných hlav států Zeman na ní jezdí bez majáčku a průvodu.

 

Pro předchozího papeže Benedikta XVI. z papamobilu udělali téměř pick-up se skleněnou vyvýšenou kabinou.

 

Francouzský prezident Emmanuel Macron bude jezdit na crossoveru DS 7 Crossback – nejdražším a nejluxusnějším autem francouzského automobilového průmyslu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.