0

V ruském lese se jezero propadlo pod zem.

Vidělo: 1526 lidí

Ve Vladimirské oblasti lesní jezero spolu s rybou zmizelo pod zem kvůli vzniku závrtu. Agentuře RIA Novosti to ve středu uvedl zástupce hlavního státního inspektora pro ochranu životního prostředí regionu Ivan Šapošnikov.

Jak uvedl, zmizení jezera v lese Vladimirovské oblasti ohlásili místní obyvatele.

„Příčina je docela banální. Vznikl závrt. Dochází k tomu po celém světě, kde jsou krasovějící horniny. Došlo k rozpuštění horniny a ve vzniklém otvoru zmizelo i jezero," vysvětlil Šapošnikov.

Dále dodal, že průměr jezera byl kolem 140 metrů a žily v něm ryby, žádný rybářský podnik tam však nebyl. „Zda se jezero opět naplní, nelze s jistotou říci. V některých případech k tomu může dojít," uvedl Šapošnikov.

Závrt vzniká působením podzemních vod, jež rozpouštějí horniny a vznikají tak deprese. To vede ke vzniku závrtů různých velikostí.

 

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.