0

Nejbizarnější standardy krásy

Vidělo: 11 065 lidí

Čína. Obvázané nohy byly v 10. – 20. století znamením krásy. Prsty na nohou čínským dívkám přivazovaly k chodidlům a nutily je chodit v obuvi malé velikosti, což způsobovalo deformaci nohou. U mužů byla taková noha nazývaná „zlatým lotosem“ a považovala se za erotický ekvivalent ženského pohlavního orgánu.

 

Jednotlivé kultury se od sebe liší, takže není divu, že pojetí krása je velmi subjektivní kategorie. Nejneobvyklejší rysy, které jsou v jiných kulturách považovány za sexy a atraktivní, najdete v naší fotogalerii.

 

Mauritánie a Samoa. V těchto zemích je ženská plnost synonymem krásy a bohatství. Ti, kteří nemají dědičnou náchylnost k plnosti, jsou dováděni do zvláštních farem, kde jsou krmeni do přijatelného stavu. Ideální je, když 12letá dívka váží 80-90 kg.

 

Indie. Mohutné ženy se zaoblenými formami jsou v Indii považovány za perfektní. Bohaté a výrazné šperky jsou nepostradatelným atributem ženské krásy. Bindi (barevná tečka, kterou si indiánské ženy malují uprostřed čela) není jen náboženským symbolem, ale také stylový doplněk.

 

Japonsko. V asijských zemích je bledá kůže považována za ideál krásy a přitažlivostí. Ve feudálním Japonsku si ženy hustě bělely tvář, záda a hrudník. Holily si obočí a místo něj nalepovaly náhražky jiných tvarů.

 

Nový Zéland. Kmen Maorů. Ženy a muži kmene si na svých tvářích dělají tetování, známé jako „ta moko“. Maorové považují tvář za nejsvatější část těla. Ženské tetování se provádí pouze na bradě. Vzorky se aplikují zvláštním sekáčem, čímž kůže ztrácí hladkost a vznikají jizvy.

 

Etiopie. Kmen Mursi. Piercing na rtech, skarifikace nebo jizvení. Dívkám se do obvodu rtu vkládá dřevěná podložka, jejíž velikost se postupně zvětšuje a poté je podložka vyměněna za keramické talíře. Dívka bez napnutých rtů nedostane velké „výkupné“.

 

Myanmar. Dlouhý krk je považován za nejkrásnější mezi obyvateli Myanmaru a severního Thajska. Ženy od raného věku začínají nosit kovové kroužky kolem krku, postupně zvyšují jejich počet, čímž se ramena postupně snižují a krk se prodlužuje. Počet kroužků u dospělé ženy může dosahovat několika tuctů a jejich hmotnost je čtyři až pět kilogramů.

 

Mehendi a henny na rukou a nohou jsou velmi populární v Indii. Na rozdíl od tetování jsou dočasnou ozdobou těla s trvanlivostí až 3 týdny. Mehendi slouží jako ochrana proti neštěstí. Přičemž se kreslí jen rostlinné ozdoby, které symbolicky spojují ženu s přírodou.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.