0

Největší letadlo na světě bylo testováno na startovací ploše.

Vidělo: 1619 lidí

Stratolaunch - největší letadlo na světě, vytáhli na startovací plochu letiště ke zkouškám. Videonahrávku, na níž je vidět letoun, umístil na Twitteru ředitel stejnojmenné společnosti Stratolaunch a zakladatel Microsoft Paul Allen.

„Včera byl Stratolaunch vyvezen na středovou dráhu startovací plochy letiště Mojave a úspěšně absolvoval první jízdní testy," napsal Allen.

Na videonahrávce je vidět, jak se letadlo pohybuje po startovací dráze a postupně nabírá rychlost. Doprovázejí ho automobily. Ale od země se obrovské letadlo neodlepilo.

Stratolaunch má být využíván jako vzdušná základna k odpalování nosných raket k dodávce nákladů na nízkou oběžnou dráhu Země. Rozpětí křídel letadla tvoří 117 metrů, váha — 230 tun. Podle výpočtů dokáže vynést do vzduchu až 250 tun nákladu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.