0

Novoroční světelné show v Dubaji: působivé i na videu

Vidělo: 1683 lidí

Tentokrát v největším městě Spojených arabských emirátů nevsadili na tradiční novoroční ohňostroje. Hlavní třešničkou na svátečním dortu vítání roku 2018 bylo grandiozní světelné show pod názvem Light Up 2018, promítané na mrakodrap Burdž Chalífa.

Okouzlující show obsahovalo laserové a světelné efekty a také práci světelných hrajících fontán. Současně bylo nazváno „nejgrandióznějším světelným a zvukovým show na jedné budově" v Guinnessově knize rekordů. Obraz byl promítán na slavný dubajský mrakodrap Burdž Chalífa a jeho rozměr tvořil více než 109,252 metrů čtverečních. Mimochodem, minulý rekord v této kategorii byl stanoven v Hongkongu
v roce 2013, kdy bylo uspořádáno světelné show na budově ICC o celkovém rozměru 46 641,52 metrů čtverečních.

V samotném Dubaji shlédlo Light Up 2018 kolem jednoho milionu lidí. Celkem, podle přibližného hodnocení, přímý přenos tohoto grandiózního představení nabral 2,5 miliardy diváků po celém světě.

Pro obyvatele SAE znamenalo světelné a zvukové show i příchod roku, v němž budou oslavovat 100. výročí narození šejka (prvního prezidenta) Zajd bin Sultana al Nahjána.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.