0

Uchvacující podívaná: drony světlušky překonaly na Olympiádě světový rekord

Vidělo: 1613 lidí

Americká společnost Intel překonala světový rekord v počtu společně řízených copterů. Během ceremonie zahájení Olympiády v Jižní Koreji vzlétlo do vzduchu 1218 malých světélkujících dronů. Zůstaly ve vzduchu asi 5 minut. Za tento čas vykonaly různé figury. Zobrazily, například, snowboardistu a olympijské kruhy.

Miniaturní bezpilotní přístroje Shooting Stars velikosti 38x38 centimetrů váží asi 280 gramů. Každý je vybaven pestrobarevnými světelnými diodami, akumulátorem, GPS a čtyřmi vrtulemi, informuje Wired. Jedno nabití baterie stačí na dvacetiminutový let.

Létající přístroje jsou předem naprogramovány na pohyb po stanovené trajektorii, poněvadž nejsou s to předpovědět srážky. Jsou řízeny na dálku s pomocí počítače, přičemž řídit 10 tisíc přístrojů dokáže jeden člověk. Během ZOH byla vyhlášena neletová zóna nad Pchjongčchangem a dvěma dalšími jihokorejskými městy. Proto byl rekord překonán předem a na ceremonii byl vysílán v záznamu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.