0

Zpívající silnice připravila místní obyvatele o rozum

Vidělo: 1852 lidí

Vedení provincie Friesland v Nizozemí bylo nuceno odstranit hudební povrch silnice, vytvořený v místní vesnici Jelsum. Důvodem byly hromadné protesty místních obyvatel, které melodie zpívající silnice podle jejich slov připravovala o rozum.

Úředníci holandské provincie Friesland se rozhodli dost originálním způsobem zdůraznit jmenování města Leeuwarden evropským hlavním městem kultury 2018. Dostali nápad, že v místní vesnici Jelsum vybudují hrající silnici, která bude ve chvíli, kdy po ní jede automobil, hrát pomocí speciálních značek v asfaltu frieslandskou hymnu. Pokud auto projíždí tímto úsekem rychleji než 60 km za hodinu, zvuk je zkreslený.

Podle názoru místních úřadů to má motivovat řidiče k dodržování předepsané rychlosti, neboť aby si poslechli hymnu, musí zpomalit.

Zpívající silnice stála 80 tisíc eur, ale úředníci zapomněli na místní obyvatele. Problém je v tom, že pokud po tomto úseku silnice jede zároveň několik aut, z hymny Frieslandu se stává kakofonie, o níž Holanďané prohlásili, že jsou to psychická muka.

Obyvatelé byli nuceni tento hluk poslouchat 24 hodin denně. Vtipné je to, že v sousedství s vesnicí Jelsun se nachází letecká základna Nizozemského královského letectva, ale stíhačky létají pouze do 17 hodin, zatímco kakofonie ze silnice zní i v noci. Podle slov nešťasných Holanďanů jim stálý hluk nedal spát a doslova je připravoval o rozum. Úřady nakonec odstranily zpívající silnici, jejíž existence netrvala ani čtyři dny.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.