0

Mešitu uzavřeli pro turisty kvůli dívkám, které u ní zatancovaly erotické tance

Vidělo: 1556 lidí

Turistům zakázali návštěvu malajské mešity poté, co neznámé ženy tancovaly vulgární tance přímo před modlitebním místem. Video s účastí dvou mladých dívek se objevilo na internetu během víkendu a okamžitě se stal virálním. Způsobilo silné pobouření v islámské komunitě, která se rozhodla přijmout extrémní opatření, uvádí The Sun.

Ve výsledku mešita, která se nachází ve městě Kota Kinabalu, byla dočasně uzavřena pro všechny turisty, včetně autobusových exkurzí. Jedinou výjimkou byla cestovní kancelář registrovaná ve vedení modlitebního místa.

„Otevřeli jsme dveře pro návštěvníky, protože chtěli představit a ukázat krásu islámu, ale toto chování pouze poškozuje naše náboženství," uvedl předseda mešity Jamal Sakaran.

Řekl také, že všem návštěvníkům radí, aby si oblékli skromnější tradiční šaty, šály a čelenky, ale našli se i takoví, kteří neprokázali náležitou úctu.

V současné době není totožnost tančících dívek známa, ale ministr cestovního ruchu ujistil, že jakmile budou narušitelé nalezeni, budou proti nim přijata drastická opatření. Navíc vedoucí mešity nyní uvažuje o zvýšení ochrany.

Podobný případ se stal před třemi lety. Čtyři turisté z Nizozemska, Anglie a Kanady byli pokutováni a odsouzeni na tři dny do vězení za to, že pózovali nazí na vrcholu hory Kinabalu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.