0

Obrovského 600kilogramového krokodýla chytili po osmiletém honu

Vidělo: 1669 lidí

V Austrálii po osmi letech neúspěšných pokusů chytili obrovského krokodýla mořského. Oznámily to australské noviny The Daily Telegraph.

Obrovský dravec váží asi 600 kilogramů a měří 4,7 metru. Místní obyvatelé ho spatřili poprvé v roce 2010 v řece Catherine. Podle odhadů zvěrolékařů je starý asi 60 let.

„Vyzkoušeli jsme za tato léta všechny způsoby, bylo velmi těžké ho chytit. Jsme tím nadšeni, vezmeme-li v úvahu rozměry a věk tohoto krokodýla. Dokonce si ho za to vážíme," řekl John Burke, který řídil hon na krokodýla.

Živočicha umístili na krokodýlí farmu, aby byl izolován od lidí. „To je největší krokodýl ze všech, co jsme chytili v řece Catherine," podotkla vedoucí oddělení divoké přírody na ministerstvu kultury a cestovního ruchu Severního teritoria Austrálie Tracey Duldigová.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.