0

Jak v USA cvičí delfíny pro válku pod vodou

Vidělo: 1290 lidí

Ve vodách u vojenské námořní základny Point Loma v Jižní Kalifornii se konalo cvičení oddílu mořských živočichů Mark 7 MMS. Osm delfínů předvedlo velení amerického námořnictva své schopnosti v pátrání a boji s minami na dně.

Portál Navaltoday informuje, že se cvičení oddílu Mark 7 konalo v rámci vojenských námořních manévrů RIMPAC, kterých se zúčastnily lodě a další plavidla z 26 zemí.

Na místo imitace min byli delfíni dopraveni na speciálním člunu. Pak i instruktoři Amanda Nadererová a Dave Woods pustildelfíny do zóny předpokládaného umístění min. Delfín potřeboval pouhých 30 sekund, aby objevil minu. Pak se vrátil k člunu, dostal signální markéry a umístil je vedle miny. Pod vodou sledovali cvičení potápěči.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.