0

Tajemné propasti vykukující z úžasných míst na Zemi

Vidělo: 1770 lidí

Obrovský závrt o průměru 32 metrů a hloubce 50 metrů na farmářském poli v Šatkovském kraji v Nižněnovgorodské oblasti, Rusko.

Obří díry vedoucí do propasti jsou podivné jevy, které se objevují po celém světě. Některé z nich jsou přirozené, některé udělal člověk, ale přesto zůstávají předmětem mnoha legend a děsivých příběhů.

Závrty často přitahují milovníky adrenalinu, protože se můžete cítit jako hrdina z románu „Cesta do středu Země" od Julesa Verna. Na taková místa se lze dostat pouze terénním vozem nebo vrtulníkem. Podívejte se na nejkrásnější přírodní nebo umělé krátery na Zemi.

Brána do pekla, kráter na území Turkmenistánu nedaleko oázy Darvaza, ve kterém hoří unikající zemní plyn.

 

Iniciační studna v Quinta da Regaleira poblíž města Sintra, Portugalsko.

 

Velká modrá díra je obří námořní závrt u pobřeží Belize.

 

Přepad nádrže u přehrady Monticello v akci.

 

Muzeum Kimberly Diamond Mine v Jihoafrické republice. Toto bylo místo, kde byly v roce 1879objeveny diamanty. V roce 1914 De Beers zastavili těžbu a dnes je území součástí muzea. Město Kimberly je na obzoru. Sídlo štábu De Beers je stále v Kimberly.

 

Obrovská díra v Jamalo-něneckém autonomním okruhu, Rusko, se během posledních 3 let zvětšila.

 

Letecký pohled na obrovskou díru způsobenou zhroucením kanalizace v okolí San Antonia, severně od města Guatemala, 23. února 2007. Tři lidé zmizeli a stovky lidí byly evakuovány jako preventivní opatření proti možným kolapsům.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.