0

Vědci odhalili tajemství snadného prodloužení života

Vidělo: 1286 lidí

Vědci z McMasterovy univerzity (Kanada) zjistili, že konzumace třech porcí mléčných výrobků denně snižuje riziko kardiovaskulárních chorob a předčasné smrti. Informuje o tom zpráva pro tisk na MedicalXpress.

Průzkumu se zúčastnilo 136 384 lidí ve věku 35-70 let z 21 zemí. Odborníci stanovili stravu dobrovolníků a sledovali jejich zdravotní stav během 9,1 roku. Za celou dobu sledování bylo zaregistrováno 6 796 úmrtí a 8 555 případů kardiovaskulárních chorob.

Jedna porce mléčných výrobků byla ekvivalentní sklenici mléka nebo jogurtu o hmotnosti 244 gramů, 15 gramů sýru nebo 5 gramů másla. Všechny účastníky průzkumu rozdělili na 4 skupiny podle počtu denních porcí.

Ukázalo se, že ti, kdo si dali největší množství mléčných výrobků (v průměru 3,2 porce), snížili riziko úmrtí (na kardiovaskulární choroby a další příčiny) o 2,2 % oproti lidem, kteří je nejedli. Užitečná byla přitom dokonce neodtučněná produkce (v množství 2,9 porce), která snížila riziko předčasné smrti o 1,1 %.

Vědci zatím nezjistili přesnou příčinu této souvislosti. Nehledě na to, že odborníci doporučují odtučněné mléčné výrobky kvůli předpokládané škodlivosti mastných kyselin, existují údaje o prospěšnosti mléka. Vysvětluje se to přítomností specifických aminokyselin, nenasycených tuků, vitamínů K1 a K2, vápníku, hořčíku, kalia a probiotik.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.