0

Vědci promluvili o čtyřech věcech, které prodlužují život

Vidělo: 1375 lidí

Globální výzkumy uvádí, že délka lidského života není závislá jenom na genetice. Správná strava a způsob života je někdy důležitější než špatná dědičnost.

Jíst méně

Asi před třiceti lety vědci z dvou amerických institutů, Národního centra výzkumu primátů a Národního institutu stárnutí, uspořádali stejné experimenty. Odebrali skupiny primátů druhu Makak rhesus a krmili je nízkokalorickými potravinami a omezovali dávky. Ukázalo se, že opice, které měly nízkokalorickou dietu, žily déle, než primáti z druhé skupiny, a méně často umírali kvůli rakovině a cukrovce.

Léčebné hladovění

Vědci z Harvardské školy společenského zdraví T.H. Chana v Bostonu (USA) doporučují pravidelně hladovět. Podle jejich nedávného výzkumu, dočasné hladovění zlepšuje procesy energetického metabolismu v buňkách a dovoluje déle zůstávat v dobrém stavu. Jinými slovy, regulérní krátké hladovění zpomaluje stárnutí.

Sto padesát chvil fyzické aktivity

Efektivní způsob prodloužit si život je mít aktivní životní styl a snažit se více chodit pěšky, uvádí vědci z kanadské vysoké školy McMasteru. Podle výzkumu se ukázalo, že 150 minut sportu za týden snižuje riziko úmrtí v mladém věku o 36 %. Pokud nemáte čas na fyzický trénink, snažte se chodit velmi rychle.

Studium je život

V roce 2017 se britští vědci rozhodli zjistit, jak je délka života lidí závislá na genetických a sociálních faktorech. Ukázalo se, že úroveň vzdělání ovlivňuje délku života. Každý rok studia na univerzitě nebo college dodává člověku 11 měsíců života. Vědci se domnívají, že vzdělaní pomáhá lidem správně jíst a nemít zlozvyky.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.